Arama Sonuçları


Aranan ifade: G20 Zirvesi

Küresel Talepteki Yavaşlama Nakit Akışını ve Kredi Bulmayı Zorlaştırıyor-Temmuz 2018
Dünyanın en büyük 20 ekonomisinin maliye bakanları, merkez bankası başkanları ve hazine yetkililerini bir araya getiren G20 Zirvesi, bu yıl Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te yapıldı. Dünya ekonomisinin yüzde 85’ini oluşturan 20 ülkenin temsilcilerinin yanı sıra Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) gibi önde gelen uluslararası kuruluşların yetkilileri de zirveye katıldı.
Etiket: G20 Zirvesi, Arjantin’in başkenti Buenos Aires, Dünya Bankası ve Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Örgütü (OECD),

2017 Yılı İlk Çeyreğinde Küresel Ekonomide Toparlanma Sinyalleri
Dünya ekonomisinde canlanmaya işaret eden ekonomistler, Gelişmekte Olan Ülkelerin 2017’de yüzde 4,8, önümüzdeki yıl ise yüzde 4,9 büyüyeceğini öngörüyorlar.International Institute of Finance’in aylık hesaplamalarına göre 2010 yılından beri yani uzunca bir aradan sonra,küresel ticarette önemli rol oynayan Güney Kore ve Tayland gibi Gelişmekte Olan Ülkeler’de büyüme rakamları olumlu seyretmeye başladı.Euro Bölgesi’nde enflasyon ve ekonomikaktivite beklenenden hızlı bir toparlanma gösteriyor. Türkiye ekonomisi de 2016 son çeyreğinde yüzde 3,5 ilebeklentilerin üzerinde
Etiket:

G20 Zirvesinde Hedef Kapsayıcı ve Sürdürülebilir Küresel Kalkınma
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) 2016 yılı için büyüme rakamlarının, 2008 küresel krizinden beri en düşük büyüme hızına gerileyeceğini açıkladı. Küresel ekonomide düşük büyüme tuzağından çıkılması için çare arayan dünya liderleri, 4-5 Eylül tarihlerinde Çin’in Hangzhou kentinde 11. kez düzenlenen G20 Zirvesi’nde bir araya geldiler. Zirvede uluslararası ticaret ve kalkınmanın canlandırılması, yoksulluğun ortadan kaldırılması, kapsayıcı ve sürdürülebilir küresel kalkınma, yenilikçi ekonomik büyüme, terörle ortak mücadele ve istihdamın artırılması vurgusu yapıldı.
Etiket:

Ekonomide Küresel ve Bölgesel Gelişmeler*
Dünyanın değişik bölgelerinden farklı ülkelerde yaşanan gelişmeler her geçen gün global ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Yeni yılın ilk ayını geride bıraktığımız şu günlerde, dünya ekonomisinin gündeminde yer alan bu yeni etkiler ışığında, kurumların revize raporları da birbiri ardı sıra yayınlanmaya başladı.
Etiket: Peyman Yüksel, IMF, WEO, ekonomi, bölgesel gelişmeler, Avrupa, kriz, QE, G20,

“Birliğin Durumu”ndan Çıkan En Önemli Gündem: "Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı" Anlaşması - 21 Şubat 2013
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama’nın gündemindeki en önemli konu ekonomi olmaya devam ediyor. ABD halkı nezdinde güven tazeleyerek başladığı, başkanlığının ikinci döneminde, kendisinden bu yöndeki beklentiler de artmış bulunmaktadır.
Etiket: Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama, "Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı, Manuel Barraso, Atlas Okyanusu,


Peyman YÜKSEL
Eposta : peymanyuksel@gmail.comweb.tasarim.namikerdemkaya.com