Topluluk Önünde Konuşma ve Hitabet EğitimleriBir sunum sadece bir sunucudan ve izleyicilerden ibaret değildir. Topluluk Önünde Konuşma; zaman yönetimi, problem çözme, stres yönetimi, adapte olabilme, farkındalık ve sahne şovu gibi becerilere sahip olmayı ve ciddi bir hazırlığı gerektirir.

 

BU EĞİTİM SİZE NE SAĞLAR?

 

Toastmasters Uluslararası Hitabet ve Liderlik Programı model alınarak yapılan bu eğitim ile aşağıdaki becerilerin kazanımı amaçlanmaktadır:

 

ü  Sadece teorik ya da akademik bilgiler değil, fiziksel alışkanlıklarınızı değiştiren uygulamaları öğrenmek,

ü  Sunumlarda denge yöntemini kullanmak,

ü  İzleyici profillerine göre zamanı, mekan ve görsellerinizi profesyonel olarak kullanmak,

ü  Etkin ve etkili bir sorun çözücü olmak,

ü  Farklı sunum tekniklerini öğrenmek,

ü  Araştırma tekniklerini geliştirmek,

ü  Sunumlarda dil zenginliği ve beden dilinin etkili bir şekilde kullanılması sağlamak

ü  Doğaçlama teknikleri ile yaratıcılık becerilerini artırmak,

ü  Liderlik özelliklerinizi öne çıkartmak,

 

Bütün bunların sonunda da kendine güvenli, rahat tavırlarla, izleyicileri etkileyen bir sunum yapmak.

 

Bu eğitimde kendi potansiyelinizi ölçebilir, kendiniz ve başkalarının yaptığı sunumlarla ilgili farkındalığınızı artırabilir, doğru bildiğiniz yanlışlarınızı atölye çalışmaları ile pozitif yönde düzeltebilirsiniz. Topluluk Önünde Konuşma ve Hitabet Eğitimi yeteneklerinizin çalıştığınız kurum ve/veya bulunduğunuz sosyal çevrede öne çıkmasına yardımcı olur.

 

KİMLER KATILMALI?

 

İnsanların ölümden sonra en çok korktukları konu Topluluk Önünde Konuşmak olduğu için bu korkusunu yenmek isteyen, zaten sunum yapan ama sunumları yeterince ilgi görmeyen, daha iyisini hedefleyen, atölye çalışmaları ile stresten uzak bir öğrenme ortamında iş ve yaşam becerilerini geliştirmeye yönelik tekniklerle, mevcut potansiyelini artırmak isteyen herkes.

 

Sunum yapmayı öğrenmek bisiklete binmeyi öğrenmek gibidir. Başkalarını izleyerek çok az şey öğrenebilirsiniz. Kendiniz sahneye çıkınca esas öğrenme süreci başlar. SAHNE SİZİN!


Bilgi İçin: peymanyuksel@gmail.com


Peyman YÜKSEL
Eposta : peymanyuksel@gmail.comweb.tasarim.namikerdemkaya.com