Peyman YÜKSEL Kariyeri


Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi mezuniyetinden sonra Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünü bitirdi. Üniversitenin voleybol takımında yer aldı. Aynı dönemde Amerikan Kültür Merkezi’ne devam etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Yönetimi master programı sınavını kazandı. Üst kurdan İngilizce hazırlık bölümünü tamamladı. Aynı dönemde, STFA İnşaat AŞ Dış Ticaret Müdürlüğü’nde Akreditasyon Personeli olarak görev yaptı. Master programına ara verdi. 1987 yılında girdiği ve 12 yıl çalıştığı Koç Holding bünyesinde - Setur Diplomatik Satış Mağazası’nda satış temsilciliği, mağaza şefliği, müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerini yerine getirdi. Süreç içinde Alman Kültür Derneği’ne de devam etti.

Daha sonra kendi işini yapmak üzere holding bünyesinden ayrıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 9 ay sigortacılık sertifika eğitimini aldıktan sonra, kendi şirketini kurdu ve 10 yıl süre ile Axa Sigorta Şirketi’nde şirket müdürlüğü yaptı. Axa Sigorta şirketinin düzenlediği birçok sertifikalı eğitim programlarına katıldı.

2003 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Bölümü’nden diplomasını aldı. Setur Seyahat Acentası’nda stajını tamamladı.

Liderlik Okulu’nda Proje Yönetimi, Liderlik ve Takım Çalışması, Kriz Yönetimi, Anlayarak Hızlı Okuma konularında eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.


2010 yılında Türkiye Stratejik Analizler Merkezi’nde (TÜRKSAM) 2 ay Dış Politika Stajı yaptı. Türkiye’nin Jeopolitik Olarak Enerji Anlaşmalarındaki Konumu, isimli bitirme tezini tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı. TÜRKSAM’da Ekonomi Politikaları Araştırma Enstitüsü’nde çalışarak makaleler yazdı.


2012 yılında ODTÜ İşletme Bölümü Master programına başladı. Akademisyen Şirketlerinin Girişimci Üniversitelerdeki Rolü konulu tezini 2015 yılında başarı ile tamamladı ve mezun oldu. MBA programına devam ederken, CGS (Coorperate Governance and Sustainability) Center’da  Eğitim ve Yayın Koordinatörü olarak görev aldı. Şirket yöneticileri için eğitimler düzenleyerek, firmanın Ailem ve Şirketim, Eye on Turkey bültenlerini yayınladı. Yazdığı makaleler bu bültenlerde yayınlandı. Modern İnsan Kaynakları çalışması yaptı. Daha sonra Mukan Group Eğitim Koordinatörü olarak, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi'nde "Hasta Memnuniyet Ölçümlemeleri" yaptı ve personeline "Hastanelerde Kriz Yönetimi" eğitimini verdi. EkoAvrasya Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. EkoAvrasya'da "Gelişimci Liderlik, Etkili Yönetim" eğitimleri verdi. TurkishWın'de "Topluluk Önünde Konuşma" eğitimi verdi. Ekonometri, EkoAvrasya ve TSE Standard ve Teknik Dergi'de makaleleri yayınlanmaktadır. Şu anda savunma sanayi ile ilgili özel bir şirkette İş Geliştirme Uzmanı olarak görev yapmaktadır.


Peyman Yüksel STK'larda da görev aldı. Uluslararası Liderlik Topluluğu olan Toastmaster’da (Toastmasters International Leadership and Communication Club) VP Membership Koordinatörlüğü ve 2015-2016 yılları arasında Kulüp Başkanlığı görevini yaptı.  InterNations - Uluslararası Kültürel Etkileşim Kulübü (Expatriate Community for Expats Worldwide) Albatros üyesidir. İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Etiket:


Peyman YÜKSEL
Eposta : peymanyuksel@gmail.comweb.tasarim.namikerdemkaya.com