» Gel Kardeşim - 10 Haziran 2008
Gel benim çok değerli Türk kardeşim; Ara sıra, seninle, biraz fikir jimnastiği yapalım. Hayatımızı farklılaştıralım. Biliyorum, alışkanlıklardan kolay kurtulamıyor insan. Olsun, denesen ne kaybedersin? Merak etme, bu yazıyı okuduğunda diğer boşa harcadığın zamanlarda elde ettiklerinden daha fazlasını bulacaksın.
Okunma: 636  Devam »


» Hayat Her Gün Yaptığımız Tercihlerden İbarettir - 16 Haziran 2008
Bir düşünce eken bir eylem biçer. Bir eylem eken bir alışkanlık biçer. Bir alışkanlık eken bir karakter biçer. Bir karakter eken kaderini biçer.
Okunma: 921  Devam »


» Yeri Küçük Önemi Büyük Haberler - 22 Haziran 2008
Çağdaş uygarlık düzeyine, bize dayatılanlarla değil, bizim birey olarak, kendimizi yetiştirmemizle, topluma kattığımız artı değerlerle, bizi geriye değil ileriye götürecek söylemlerimizle, ulaşabiliriz.
Okunma: 792  Devam »


» 'Hayat Bayram Olsa'
'Bayram' kelimesi aklınıza geldiğinde size neler çağrıştırıyor? Şenlik, eğlence, kutlama.. Günümüzde özellikle dini bayramların ne derece anlamı kaldığını düşünmeye başladım. Hep eski bayramlarla mukayeseler yapılır ya; zaten hep geçmişe olan bir özlem yok mu içimizde?
Okunma: 1002  Devam »


» Büro Keneleri
Bürolara dadanan ve oturdular mı kalkmak bilmeyen tiplerden bahsetmek istiyorum bugün sizlere. Hayatınızda o güne kadar yokturlar ve bir vesile ile sizinle tanışıp, samimiyet kurarlar.
Okunma: 1021  Devam »


» Türk Devlet Geleneği ve Yönetim Anlayışında Ortaya Çıkan Sorunların Çözümü - 27 Mayıs 2008
Tarih boyunca kurulmuş olan 16 Türk Devleti'nde yüzyıllardır süre gelen, devlet ve yönetimle ilgili politika ve eylemler hakkında, bilgili ve tecrübeli kişilere danışılarak karar alınması geleneği son yıllarda maalesef ortadan kalkmıştır.
Okunma: 554  Devam »


» Mahalle Baskısı; İyi, Güzel ve Doğru - 3 Haziran 2008
Bundan bir kaç yıl önce Sn. Prof. Şerif Mardin tarafından hayatımıza giren ‘Mahalle Baskısı’ kavramına, Sn. Mardin’ in yeni açıklamaları ile ilave edilen ‘İyi, Güzel ve Doğru’ kavramlarının, yine toplumu ikiye bölen tarzda ortaya atılması konusunu tartışmaya açmak istiyorum.
Okunma: 579  Devam »


Peyman YÜKSEL
Eposta : peymanyuksel@gmail.comweb.tasarim.namikerdemkaya.com